سخنان اندیشمندان غربی در باره پیامبر ( ص ) (2 )

سید للو اندیشمند سویسی می گوید : 

محمد ( ص ) در بیست و پنج سالگی ، با نیکو سیرتی و رفتار عادلانه ، شایستگی دریافت لقب امین را به دست آورد و مردم به زودی دعوت او را اجابت کرده و به یاریش برخاستند . او با کوچکترها مهربان بود و به بزرگترها احترام می گذاشت و با اخلاق و رفتارش به آنان فیض می بخشید .

گوستا ولوبون دانشمند فرانسوی در کتاب التمدن الاسلامی می نویسد :

 پیامبری چونان محمد ( ص ) شایسته آن است که از آیین او پیروی شود و برای پذیرش رسالتش بر یکدیگر پیشی گیرند ، زیرا دعوت شریف او ، بر شناخت آفریدگار ، و تشویق بر امور خیر ، و باز داشتن از زشتی ها استوار است و همه آنچه برای بشریت به ارمغان آورده ، زیبا و خوبی آفرین می باشد .

ادوارد مونتیه ( 1856 - 1927 ) در کتاب حاضر الاسلام و مستقبله می نویسد :

 اما در باره محمد ( ص ) او به عنوان شخصیتی بزرگوار ، نیکو معاشرت ، شیرین سخن ، و راست گفتار شناخته می شد . و مهمترین ویژگی او ، داوری صحیح ، صراحت لهجه و خوشنود ساختن مردم بود .

 

/ 3 نظر / 9 بازدید
پربار

سلام دوست عزیز... خسته نباشید... اگه چیزی لازم داشتین به وبلاگ من سر بزنید و هر سفارشی هم که داشتین بدین... http://porbar.persianblog.ir/

کوروش

سلام. لطفا وبلاگ مرا بخوانید و به دیگران معرفی کنید. ممنون http://pishguimohammad.blogfa.com

علی اکبر

دانلود نوحه و مولودی های جدید سلام دوست خوبم آپ شدم با دانلود مولودی های زیبا و با کیفیت بالا به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و همینطور با آهنگی ((در وصف حال منتظران حضرت مهدی(عج) در زمان غیبت امام زمان (عج) )) که امیدوارم مورد پسند آقامون امام زمان (عج) قرار بگیره ضمن اینکه وبلاگ پر محتوایی دارین اگر مایل به تبادل لینک بودین حتما منو در جریان بذارین وبلاگ عاشقان حضرت علی اکبر (ع) ((وبلاگ دانلود نوحه و مولودی)) دانلود نوحه و مولودی های جدید