اخبار فرهنگیان

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست آموزش برای توسعه پایدار که صبح امروز در ساختمان اصلی این وزارتخانه برگزار شد، گفت: در اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی به دعوت از سازمان بین‌المللی یونسکو اجلاسی در ژاپن تحت عنوان آموزش برای توسعه پایدار برگزار شد و مجموعا بیش از هزار نفر در سطح وزرا در این اجلاس حضور داشتند.

وی افزود: در این اجلاس برنامه‌ای برای دنیا از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰ پیشنهاد شد و ما امروز از حدود ۱۸ نفر از نمایندگان سازمان‌ها و وزارتخانه دعوت کردیم که به نظر می‌رسد در موضوع آموزش برای توسعه پایدار می‌تواند موثر باشد.

آغاز تدوین برنامه ششم توسعه در سال ۹۴

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امروز هر کدام از نمایندگان دستگاه‌ها، گزارشی از اقدامات دستگاه‌های مربوطه خودشان در ارتباط با توسعه پایدار دادند اظهار داشت: امیدوارم جمع‌بندی این نشست بتواند در برنامه ششم توسعه کشور دیده شود چرا که تدوین برنامه ششم توسعه در سال ۹۴ آغاز می‌شود و ظاهرا باید تا پایان سال ۹۴ به تصویب مجلس برسد.

فانی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه ماجرای ارائه وام خرید خودروی شاسی بلند با مبلغ بیش از ۸۰ میلیون تومان توسط صندوق ذخیره فرهنگیان چیست، گفت: به هر حال صندوق ذخیره فرهنگیان بخشی تحت عنوان خودروهای لیزینگی دارد و اتومبیل را به شکل لیزینگی در اختیار همکاران ما قرار می‌دهد.

وی افزود: صندوق ذخیره متعلق به فرهنگیان و یک شرکت سرمایه‌گذاری است و به طبع آن برنامه‌هایش را با توجه به مصوبات هیات مدیره خود هماهنگ می‌کند. در هر صورت فرهنگیانی که شرایط اعلام شده را دارند می‌توانند از این وام استفاده کنند.

در حال ارزیابی و رفع مشکل بیمه طلایی هستیم

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه یکی از شرط‌های ارائه این وام برای فرهنگیان حقوق دو و نیم میلیون تومان به بالاست آیا فکر نمی‌کنید این وام بیشتر مختص نیروهای ستادی و مدیران کل وزارتخانه است و فرهنگیان قدرت بازپرداخت این وام را ندارند گفت: حالا اجازه دهید ببینیم که داوطلبان چه کسانی هستند و لیست آن‌ها را استخراج کنیم تا آن زمان تصمیم‌گیری شود.

وی در باره چرایی عدم اعمال فوق العاده شغل معلمان نیز گفت: ما برای سال ۹۴ در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادیم که هنوز به نتیجه نرسیده است.

فانی درباره تسهیلات نوروزی برای فرهنگیان، گفت: مثل سال‌های گذشته واحدهای آموزشی که امکانات لازم را داشته باشند فعال می‌شوند به طوری که از مدت‌ها پیش خانه‌های معلم، باشگاه‌های فرهنگیان و تعدادی از مدارسی که شرایط لازم را دارند در حال آماده شدن هستند و امیدوارم بتوانیم در نوروز ۹۴ به خوبی در خدمت فرهنگیان و سایر اقشار جامعه باشیم.

/ 0 نظر / 27 بازدید