حمله قلبی

حمله قلبی

بگذارید بگویم ساعت شش بعدالظهر است و شما دارید بعد از یک روز سخت و غیر عادی کاری تنها از سر کار به خانه بر می گردید . حقیقتا با فکری مشغول ، خسته هستید و حالت استیصال و سر خوردگی دارید . واقعا تحت فشار هستید و از دست رئیستان ناراحت . به طور ناگهانی درد شدیدی را در قفسه سینه خود احساس می کنید که به داخل دستتان کشیده می شود . و تا بالا داخل آرواره ها ادامه دارد . شما فقط حدود پنج کیلومتر تا نزدیکترین بیمارستان فاصله دارید . متاسفانه شما مطمئن نیستید که بتوانید این فاصله  را دوام     بیاورید  .چکار باید کرد ؟

شما برای cpr ( احیای قلبی ریوی ) آموزش دیده اید ولی آموزش دهنده به شما نگفته است که چگونه آنرا بر روی شخص خودتان انجام دهید . چگونه در مقابل حمله قلبی دوام بیاوریم زمانی که تنها هستیم ؟

بسیاری از اشخاصی که دچار حمله قلبی میشوند بدون کمک و تنها هستند در زمانی که قلبشان ضربان نا مناسب دارد شروع به احساس ضعیف شدن و از حال رفتن می کنند . فقط حدود ده ثانیه وقت دارند تا از هوش بروند . به راستی چه باید کرد ؟

پاسخ :  

1-وحشت نکنید ، مکررا شروع به سرفه های شدید کنید .

2-قبل از هر سرفه نفس عمیق بکشید . سرفه ها باید عمیق و طولانی باشد به طوری که خلط از عمق شش ها بیرون بیاید .

3-تنفس و سرفه ها باید بدون وقفه هر دو ثانیه تکرار شوند تا زمانی که کمک برسد یا تا زمانی که احساس شود که قلب دوباره ضربان عادی خود را باز یافته است .

نفس عمیق باعث رسیدن اکسیژن به شش ها می شود و سرفه باعث حرکت و فشار بر روی قلب و ادامه کار گردش خون می شود . همچنین فشار انقباضی بر روی قلب به باز یافتن ضربان طبیعی آن کمک می کند . بدین ترتیب قربانی حمله قلبی می تواند به بیمارستان برسد .

تا آن جا که می توانید این مطالب را به اطلاع دیگران برسانید . این اطلاعات ممکن است زندگی انها را نجات دهد . هرگز تصور نکنید که چون سن شما کمتر از بیست و پنج سال و یا سی سال است مستعد حمله قلبی نیستید . امروزه با توجه به تغییر نحوه زندگی ، حمله قلبی را می توان در تمامی گروههای سنی یافت .

 

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید